Historia psychiatrii

Nauka psychiatrii rozwijała się bardzo powoli. Jednak pierwsze oznaki zainteresowania zaburzeniami psychicznymi były już widoczne w starożytności. Zaburzenia psychiczne do pojawienia się chrześcijaństwa nosiły miano nadprzyrodzonych. Chrześcijanie natomiast uważali ze wszelkie problemy psychiczne brały się ze złej mocy demonów. Dlatego tez próbowali je leczyć miedzy innymi egzorcyzmami. W średniowieczu głównie przyczynili się do rozwoju psychiatrii Arabii, którzy jako pierwsi wybudowali coś w stylu szpitala psychiatrycznego, dla wszystkich osób z zaburzeniami. Szpital powstał w Bagdadzie. Na wzór tego przedsięwzięcia wybudowano również szpitale w Kairze oraz w Fezie.

Warto również wspomnieć o tym, że to arabski lekarz psychiatra po raz pierwszy opisał zaburzenia, i postawił diagnozę chorób: niemoc seksualna, depresja, nerwica, stany maniakalne, czy psychoza. Kolejno w XI wieku z kolei perski lekarz opis także inne zaburzenia psychiczne typu: halucynacje, epilepsja, bezsenność, melancholia, paraliż, i koszmary nocne. Psychiatra Kraków leczy tego typu zaburzenia , oraz bardziej zaawansowane. We współczesnym świecie nie ma tylu zabobonów, co było kiedyś, nauka poszła do przodu i dzięki temu lekarze mogą pomóc pacjentom powrócić do zdrowia. PsychiatraTarnów leczy pacjentów zazwyczaj z miasta, oraz okolic. Jednak na wizyty prywatne przyjmuje wszystkie osoby, nawet z drugiego końca Polski, lub z zagranicy. Wracając do historii psychiatrii, kolejnym okresem, będą czasy nowożytne, który przyniosły ze sobą przede wszystkim, dla pacjentów lepsze warunki, i traktowanie. Nie zakuwano już pacjentów w kajdany, i nie przetrzymywano bez leków w ośrodkach. Francuski uczony Pinel wprowadził humanitarne metody leczenia osób cierpiących  na zaburzenia psychiczne. W XIX wieku zaczęto tworzyć placówki dla psychicznie chorych, którzy otrzymywali kompleksową obsługę. Takich placówek z roku na rok przybywało, jednak po wielu latach okazało się, że miejsc w ośrodkach jest za mało względem osób zgłaszających się na leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>