chirurg naczyniowy

chirurgMedycyna dzisiaj jak i kiedyś funkcjonuje jako system, jako pewna całość. Wiele dziedzin medycyny wzajemnie się dopełnia i uzupełnia. Mało tego wzajemnie one na siebie oddziaływują. Należy jednak nie zapominać o hierarchii kompetencji. Cały ten system oferuje chorym najlepsze leczenie. Przynajmniej tak to sobie wyobrażamy. Mało tego system ten nie działa tylko w obrębie jednego szpitala czy innej jednostki medycznej, ale całego kraju. Bo nawet taki chirurg Sosnowiec czy chirurg Katowice muszą ze sobą współpracować. Bo może się przecież zdarzyć, że jeden pacjent będzie leczył się w dwóch różnych miejscach ze względu na różne okoliczności. Czy chociażby konsultacje. Może się zdarzyć, że na przykład w Katowicach jest chirurg Katowice bardzo znany i ceniony jako specjalista ze swojej dziedziny i udziela porady lekarskiej i pomocy koledze po fachu dajmy na to chirurg Sosnowiec.

Jest to już działanie takiego systemu ogólnopolskie. A występuje przecież i ogólnoświatowe. Zasady kierowania chorych do poszczególnych placówek muszą być jasne i przejrzyste. Pacjenci powinni być kierowani tam, gdzie są najlepsze warunki. Pomoc oferowana musi być dostosowana przecież do potrzeb pacjentów. Standardy mają przede wszystkim służyć chorym. Chirurgia jest tak specyficzna dziedziną, że pomoc kolegów po fachu jest czasami niezbędna. Tutaj nie działa się w pojedynkę. Nie jest się samotnym strzelcem. Wywiad, rozmowa z samym pacjentem, jego rodziną jest niezwykle ważna. Od tego zależy czasami zdrowie i życie pacjenta. Przy stole operacyjnym lekarz chirurg także nie jest sam. Działa tam cały sztab ludzi. Są to osoby, które koniecznie muszą ze sobą współpracować, aby operacja skończyła się powodzeniem. Dlatego jak już wcześniej było wspomniane cały system medyczny jest ważny. Nie tylko w chirurgii, ale we wszystkich specjalizacjach. Czy to chirurg naczyniowy czy szczękowy czy ortopeda , zawód ten wymaga precyzji, stanowczości, wiedzy i szacunku do innych. Czasami trzeba odłożyć ambicje na bok i powierzyć pacjenta osobie bardziej doświadczonej, zwłaszcza w sytuacjach ciężkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>