chirurg naczyniowy

psychologJak wiemy kwestie zdrowia psychicznego są zazwyczaj wstydliwe dla osób chorujących na jedną z chorób psychicznych. Czasami są to choroby nieprzeszkadzające w życiu prywatnym, społecznym, a także codziennym. Jednak dużo przypadków jest też takich, że osoby chore potrzebują leczenia szpitalnego.  Choroby psychiczne bardzo często się dziedziczy. Po dziadkach, matce, ojcu, czy nawet pradziadkach. Niektóre choroby psychiczne są nabyte. Do tych chorób zaliczymy miedzy innymi choroby cywilizacyjne np. depresję. Depresja jest stanem ciągłego stanu złego samopoczucia.

Osoby chore na depresję miewają myśli samobójcze, są ciągle niepocieszeni, ciągle się zamartwiają, nie maja ochoty na jedzenie, lub jedzą nieprzerwanie. Większości pacjentów przy depresji towarzyszy fobia związana z pewnym wydarzeniem, które wpłynęło na to, ze pojawiły się obawy i lęki. Psycholog w Katowicach, jest w stanie pomóc osobom cierpiących na stany depresyjne, na depresję, na lęki, i fobie.

” Uczęszczałam na terapię około roku a każde spotkanie wnosiło do mojego życia wiele dobrego.” – pisze jeden z pacjentów (1) Pomoże spojrzeć na świat oczami osoby zdrowej, osoby która świeżo patrzy na świat. Osoby, które świadczą usługi psychologiczne znają choroby psychiczne, wiedza jak postępować w danych sytuacjach, z osobami mające problemy. Przekonując ich, że świat może wyglądać inaczej, jeśli tylko tego zechcemy. Psycholog z Sosnowica podobnie jak każdy wykwalifikowany odpowiednio psycholog, zajmuje się zagadnieniami z psychologii według wybranego kierunku. Choć uzyskany dokument uprawnia jego do wykonywania zawodu psychologa w szerokim zakresie, to jeśli chodzi o prowadzenie warsztatów, spotkań psychoterapeutycznych to dodatkowo taka osoba powinna mieć udokumentowane, że ukończyła dodatkowo podyplomowe studia na wydziale psychoterapii. >Psycholog kliniczny zajmuje się bardziej zagmatwanymi przypadkami, i pracuje zazwyczaj w szpitalach psychiatrycznych. Pod opieką psychologa klinicznego znajdują się pacjenci z zaburzeniami psychicznymi, w cięższych i lżejszych przypadkach chorób psychicznych, które wymagają interwencji psychiatry oraz psychologa.

Sami piszą później:

„Szczera chęć pomocy drugiemu człowiekowi. W moim przypadku była to osoba do której udałem się w ciężkim stanie psychicznym. Kompletnie nie wiedziałem co robić. Zostałem profesjonalnie pokierowany i za to bardzo Pani bardzo dziękuje. Polecam naprawdę z całego serca.” (2)

Źródło:

1. Opinie o katowickich psychologach: http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/psycholog/katowice

2. Opinie o psychologach klinicznych: http://www.znanylekarz.pl/ranking-placowek/psychologia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>